13.4 C
Știri de ultima orăSportLincar nu-și explică eșecul cu Fortuna

Lincar nu-și explică eșecul cu Fortuna

Erik Lincar consideră că elevii săi s-au pregătit bine pentru meciul cu Fortuna și nu înțelege cum de au pierdut

Antrenorul formației CSM Vâlcea, Erik Lincar, nu a digerat deloc înfrângerea suferită sâmbătă, scor 1-2 (Geantă ’16 / Vali Munteanu ’46, Chipirliu ’80), în faţa nou-promovatei Fortuna Poiana Câmpina, și nu a știut cum să o explice. „Am cunoscut bine forţa echipei din Câmpina, mai ales a celor patru jucători din faţă, am şi avertizat asupra acestui lucru. Şi la pauză, după ce au avut două, trei situaţii periculoase de contraatac, le-am zis jucătorilor cam care vor fi momentele în care vor fi extrem de periculoşi. Consider că a fost cea mai bună primă repriză pe care am făcut-o, am marcat prima dată din fază fixă, am pus presiune, am fost agresivi. Am primit gol în primul minut al reprizei a doua, din momentul respectiv, am început să avem probleme, mai ales pe contraatacurile adversarilor. Noi încercăm să reconstruim echipa, ne dorim măcar să ajungem şi, cu siguranţă, vom ajunge între primele şase. Urmează jocuri foarte interesante, primul cu Pâncota, apoi vom avea două deplasări foarte tari, la Mioveni şi Timişoara. Ştiu că lumea este nemulţumită şi noi suntem nemulţumiţi, dar, prin forţa grupului, eu zic că putem depăşi momentul”, a declarat antrenorul principal din Zăvoi, conform liga2.ro.