10 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCalificare plătită scump

Calificare plătită scump

CS Universitatea Craiova s-a calificat, aseară, în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, cu scorul de 2-1, după prelungiri, formaţia FC Viitorul. Craiova a deschis scorul prin Alexandru Băluţă în minutul 54. Ţâru a egalat în ultimul minut al timpului regulamentar, iar golul victoriei „alb-albaştrilor” a fost marcat de Alexandru Mateiu în prelungiri, în minutul 112.
Calificarea a fost plătită scump de CSU. În minutul 97, Nicuşor Bancu a fost faultat dur de Seroni şi a suferit o dublă fractură. El a fost transportat la spital cu ambulanţa şi probabil va lipsi de pe teren cel puţin o jumătate de an.
La finalul partidei, antrenorii şi jucătorii Craiovei nu s-au putut bucura de calificare din cauza accidentării lui Bancu.