7.3 C
Știri de ultima orăSportFotbal - FC Universitatea Craiova a remizat, scor 1-1, în deplasare, cu FC Bihor

Fotbal – FC Universitatea Craiova a remizat, scor 1-1, în deplasare, cu FC Bihor

FC Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată sâmbătă, în deplasare, în compania formaţiei FC Bihor Oradea, contântând pentru etapa a 5-a din Liga a II-a, seria 2. Oltenii au deschis scorul chiar în primul minut de joc, Robert Săceanu transformând cu precizie o lovitură de la 11 metri obţinută de Petre Goge. Gazdele au egalat în minutul 31, prin Lucaks.

FC Bihor: Smaranda – Letan, Fl. Lazăr, Mintaş, Lupu – M. Popa – S. Ianc, Bic, Sfârlea – R. Lukacs, Fl. Pop. Antrenor: Gheorghe Ghiţ.

FC Universitatea: Hotoboc – Acka, S. Buşu, Ciucă – Mitic, Mîrzeanu, Săceanu, Cruceru (’60, Frăsineanu), Ripoli, Baird (’48, Stoianof), Goge. Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonaş galben: Ripoli.

Au arbitrat: Nicolae Cătălin Botaş – Imre-Laszlo Bucşi, Joszef Peter.

Observatori: Mircea Ciglenean, Valer Nichimiş.