14.5 C
Știri de ultima orăSportSpadasinii craioveni, remarcaţi în Austria

Spadasinii craioveni, remarcaţi în Austria

Spadasinii de la CS Universitatea Craiova au participat, recent, la Campionatul Internaţional al Austriei, desfăşurat la Modling. Cea mai bună clasare a obţinut-o Alin Sbârcea, care a ocupat locul doi, pierzând la limită ultimul asalt, 14-15 cu italianul Marzani. Ceilalţi trăgători de la CS Universitatea au ocupat următoarele poziţii: Liviu Dragomir – locul 9, Alin Mitrică – locul 15, Daniel Nica – locul 19, Dorian Pârvan – locul 20, Robert Sfârloagă – locul 31 şi Ştefăniţă Vâlceanu – locul 34. La competiţie au participat sportivi din opt ţări. La feminin, două reprezentante ale clubului craiovean, Roxana Lazăr şi Raluca Sbârcea, au împărţit locul trei. Oana Puiu s-a clasat pe locul şase, iar Cristina Vasile a terminat concursul pe locul 14. Sportivii sunt pregătiţi de profesorii Dumitru Popescu şi Mircea Alecu.