12.3 C
duminică, 12 mai, 2024

Egal în Trivale

CSM Vâlcea a pornit cu a doua şansă în meciul cu FC Argeş, una dintre candidatele certe la promovarea în primul eşalon, dar gazdele se confruntă cu probleme financiare, motiv pentru care fotbaliştii antrenaţi de Ionuţ Badea au ameninţat că nu vor intra pe teren. Până la urmă, partida s-a jucat şi gazdele au început mai bine, ratând primele ocazii prin Dulcea şi Năstăsie, ambii cu şuturi aproape de poarta apărată de Perianu. În minutul 27, FC Argeş a deschis scorul prin juniorul Alin Popa, care a reluat simplu, din interiorul careului, centrarea venită de la Cătălin Doman. Jucătorii lui Ionuţ Badea au început mai bine şi repriza secundă şi au încercat să rezolve rapid situaţia celor trei puncte puse în joc. Cea mai mare ocazie i-a aparţinut lui Bazzi, care, din poziţie ideală, a şutat în portarul Perianu. Oltenii şi-au revenit şi, din minutul 65, au dominat cu autoritate partida. Portarul Ionuţ Boşneag a fost salvator în multe rânduri şi Roman, Dobre şi Boroiban au trecut pe lângă egalare. În minutul 85, însă, Roman a egalat cu capul, după o lovitură de colţ, stabilind rezultatul final al întâlnirii, 1-1.
Pentru CSM Vâlcea au evoluat următorii: Perianu – I. Popa, C. Dinu, Deaconescu, Goge – S. Popescu, Dandea, G. Roşca (’73, Gîrlă), R. Dobre (’90, Dragomir) – D. Roman, Boroiban (’79, Onofrei).