17 C
miercuri, 8 mai, 2024
Știri de ultima orăSportKeşeru a înscris pentru FC Nantes

Keşeru a înscris pentru FC Nantes

Atacantul român Claudiu Keşeru a adus un punct echipei sale, FC Nantes, care a remizat sâmbătă, acasă, cu AS Monaco, scor 1-1, în etapa a doua din Ligue 1. Echipa din Principatul Monaco a deschis scorul în minutul 4, prin Meriem, care a fructificat din faţa porţii o centrare a lui Leko. Trupa lui Michel De Zakarian a egalat în minutul 66, prin Keşeru. Folosit titular în atac alături de Klasnic, jucătorul român a înscris după ce mingea degajată de portarul Heurtebis a fost deviată în centrul careului de fostul croat al lui Werder Bremen.
Rezultatele înregistrate în partidele disputate sâmbătă, în runda a doua a primei ligi franceze: Caen – Valenciennes 3-1 (Florentin ‘2, Savidan ’22, Eluchans ’29 / Sebo ’41), Lille – Le Mans 1-3 (Bastos ’64 / Helstad ’20, Maiga ’32, ’82), FC Nantes – AS Monaco 1-1 (Keşeru ’66 / Meriem ‘4), Nice – Nancy 2-1 (Remy ’33, Traore ’89 / Gavanon ’45-penalti), Saint-Etienne – Sochaux 2-1 (Matuidi ’10, Feindouno ’18 / Perquis ’73), Toulouse – Le Havre 2-1 (Congre ’60, Gignac ’87 / Alassane ’10), Paris Saint Germain – Bordeaux 1-0 (Hoarau ’52). Aseară, după închiderea ediţiei, s-au jucat meciurile Grenoble – Rennes, Lorient – Olympique Lyon şi Olympique Marseille – Auxerre.