22.9 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportAntrenorul Romario a debutat cu o victorie

Antrenorul Romario a debutat cu o victorie

Vasco da Gama, echipa starului brazilian Romario (foto), care mai nou ocupă şi funcţia de antrenor, s-a impus miercuri seară cu 1-0 în faţa mexicanilor de la America, însă brazilienii au ratat calificarea în semifinalele Cupei Sudamericana.
Acesta a fost primul meci al lui Romario de Sousa Faria pe banca celor de la Vasco. Amaral a marcat singurul gol al întâlnirii în minutul 10, însă nu a fost de ajuns pentru Vasco da Gama, care a pierdut meciul tur cu scorul de 2-0. Romario a făcut multe schimbări în primul „unsprezece“ faţă de predecesorul său. Fostul atacant al Barcelonei a intrat şi el pe teren în repriza secundă, revenind după o pauză de patru luni cauzată de o accidentare.
Romario a preluat funcţia de antrenor a echipei Vasco da Gama de la Celso Roth, demis în urma rezultatelor slabe înregistrate în acest sezon.