CSM:
Râmniceanu – Stanca, Vişa, Chirciu, Lungan – Pasăre, Melcea, Ekwalla, Sg. Popescu – Boroiban, Vidakovic. Antrenor: Marian Bondrea.
FC Târgovişte: Lunescu – C. Dinu, Târcă, Ţermure, Câţa, Necatu – B. Popescu, Emescu, Drăgan – Ionică, Tănase. Antrenor: Adrian Matei.
Vor arbitra: I. Neagu – Ed. Crângaşu, I. Borcan.

După Unirea Alba Iulia şi Arieşul Turda, CSM Vâlcea întâlneşte astăzi un adversar mai slab cotat, FC Târgovişte, formaţie care se luptă pentru evitarea retrogradării. Vâlcenii îşi doresc un nou joc bun şi a treia victorie consecutivă care, cu puţin noroc, i-ar putea readuce pe primul loc al clasamentului seriei a II-a. La doar câteva zile după succesul categoric din Ardeal, antrenorul Marian Bondrea nu poate face prea multe schimbări în primul unsprezece, doar titularizarea lui Iosif Melcea, căruia i-a expirat suspendarea. Interesant este dacă brazilianul Luiz Robson, cel mai bun de pe teren la Turda, va intra din primul minut al întâlnirii, în acest caz pe bancă urmând să stea fie Laurenţiu Boroiban, fie Nemanja Vidakovic, ambii marcatori în etapa trecută.
De partea cealaltă, fostul jucător al Stelei, Adrian Matei, va adopta în Zăvoi o formulă defensivă, cu cinci fundaşi şi trei mijlocaşi, şi va încerca să dea lovitura pe contraatac. În campionatul trecut, cele două echipe şi-au împărţit victoriile, 2-1 la Râmnicu Vâlcea şi 1-0 la Târgovişte. Oficialii din Zăvoi îşi doresc ca meciul rundei, FC Argeş – Jiul Petroşani, să se termine la egalitate, caz în care CSM ar reveni, după o pauză de trei etape, pe primul loc al clasamentului.