22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFC Caracal, in optimi

FC Caracal, in optimi

FC Caracal a reusit sa elimine pe Gloria Bistrita in saisprezecimile Cupei României, dupa victoria obtinuta, cu scorul de 6-4 (1-0, 1-1, 1-1), in urma executarii loviturilor de departajare. Pe stadionul „Forex“ din Brasov, Gloria a deschis scorul prin Pacurar (’24), iar FC Caracal a restabilit egalitatea prin Boroiban (’59). La finalul celor 90 de minute si al prelungirilor scorul a ramas egal, 1-1, asa ca s-a trecut la loviturile de departajare. La penaltiuri, pentru olteni au marcat Boroiban, S. Popescu, Filip, Vodita si Pasare. Pentru Gloria au inscris Curtuius, Muresan si Roszel, iar sutul lui Costea a fost aparat de portarul Tiberiu Lung.

Rezultatele complete ale meciurilor programate in cadrul saisprezecimilor „intrecerii KO“: Apulum – FC Vaslui 4-2 (la penaltiuri), Farul – Gloria Buzau 4-1, Somesul Satu Mare – CFR Cluj 0-4, FC National – FCM Bacau 2-1, Unirea Urziceni – Juventus Bucuresti 2-1 (dupa prelungiri), Pandurii – Jiul 4-3 (dupa penaltiuri), Dinamo – Farul II 3-1, Ceahlaul – Universitatea 1-2, CSM Vâlcea – Rapid 0-4, Corvinul – Otelul 1-5 (dupa prelungiri), Gloria – FC Caracal 4-6 (la penaltiuri), Poli II Timisoara – Poli Timisoara 1-3, UTA Arad – CS Otopeni 4-1 (dupa prelungiri), FC Arges – FCM 2 Bacau 1-0, Poli Iasi – Universitatea Cluj 2-1. Partida Forex Brasov – Steaua s-a jucat aseara, dupa inchiderea editiei.