19.3 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportIeri s-au jucat doua restante

Ieri s-au jucat doua restante

Dinamo Bucuresti a invins ieri, in deplasare, cu scorul de 3-2, formatia „Poli“ Iasi, intr-un meci restanta din etapa a 3-a a Diviziei A. Pentru „ciini“ au inscris Andrei Margaritescu, in minutul 6, Ionel Danciulescu, in minutele 55 si 90+3, golurile gazdelor fiind marcate de Marius Pacurar, in minutele 56 si 63, ultimul din penalti.

Intr-un alt meci restanta din runda a 3-a, FC Brasov a invins echipa Otelul Galati cu scorul de 2-1. Pentru gazde au marcat Mihai Dascalescu, in minutul 42, si Sergiu Brujan, in minutul 45, in timp ce golul galatenilor a fost inscris de Gheorghe Rohat, in minutul 82.

Ultimul meci restanta al etapei a 3-a, Steaua Bucuresti – Apulum Alba Iulia, se va disputa pe 5 decembrie.