23.4 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSport„Cobra“ a muscat de patru ori

„Cobra“ a muscat de patru ori

Atacantul craiovean Adrian Ilie a reusit sa inscrie patru goluri in partida pe care echipa sa, FC Zürich, a cistigat-o in deplasare, cu scorul de 7-2, in fata formatiei Herisau, in saisprezecimile Cupei Elvetiei. „Cobra“ a evoluat pe toata durata meciului, la fel ca si ceilalti doi romani Tararache si Filipescu, si a punctat in minutele 16, 62, 79 si 83.

Formatia AC Bellinzona a obtinut, de asemenea, calificarea in optimile de finala ale Cupei Elvetiei, dupa ce a invins, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, dupa executarea loviturilor de departajare, pe Grasshopper. Cristian Ianu a fost titular la AC Bellinzona, fiind inlocuit, in minutul 67, cu Reclari.

In schimb, Servette Geneva, echipa antrenata de Adrian Ursea, a fost eliminata din aceasta competitie dupa ce a pierdut, cu scorul de 2-4, partida disputata in deplasare, in fata lui FC Sion. La Servette, atacantul Viorel Moldovan a fost introdus pe teren in minutul 84, in locul lui Joao Paolo.