15.1 C
joi, 9 mai, 2024
Știri de ultima orăSportRomancele au ratat calificarea in finala

Romancele au ratat calificarea in finala

Dupa ce craioveanul Victor Stanica a fost nevoit sa se retraga in turul al treilea al turneului Orange Bowl, din cauza unei accidentari, ieri a fost rindul altor tenismeni romani sa paraseasca competitia de la Key Biscayne (Florida).

La categoria de virsta 18 ani, Delia Sescioreanu si Monica Niculescu au ratat calificarea in finala concursului Orange Bowl. Sescioreanu, cap de serie numarul 5, a abandonat in meciul din semifinale, in momentul in care scorul era de 6-0, 3-0, pentru americanca Neha Uberoi, in timp ce Monica Niculescu a fost invinsa, tot in semifinale, de jucatoarea ceha Nicole Vaidisova, cu scorul de 6-4, 6-0. Cealalta jucatoare romana, Mihaela Buzarnescu, categoria 16 ani, a pierdut deasemenea in semifinale, 4-6, 1-6, in fata olandezei Marrit Boonstra.