14.8 C
sâmbătă, 18 mai, 2024
Știri de ultima orăSportPancu a fost criticat de presa turca

Pancu a fost criticat de presa turca

Echipa antrenata de Mircea Lucescu, Besiktas Istanbul, a cistigat, cu scorul de 2-1, partida disputata pe teren propriu impotriva formatiei Adanaspor, intr-un meci din etapa a 15-a a campionatului Turciei. Jucatorul roman Daniel Pancu a evoluat pe toata durata partidei si a primit un cartonas galben in minutul 34.

„Dansul lui Pancu ar fi putut sa ne arda“, a titrat cotidianul Star, care considera ca jucatorul echipei Besiktas a gresit la golul inscris de Adanaspor. Potrivit ziarului din Istanbul, Mircea Lucescu a spus dupa meci ca, din cauza greselii lui Pancu, echipa sa ar fi putut pierde confruntarea. „Pancu a driblat la mijlocul terenului dansind. A lasat ca adversarii sa ajunga in posesia mingii si sa inscrie“, a scris Star.

Jurnalul Hurriyet a notat ca, in minutul 33, a avut loc un conflict intre Pancu si jucatorul echipei Adanaspor, Ergin, in urma unui fault dur al romanului. In acest conflict s-au implicat fotbalistii ambelor echipe. Daniel Pancu a primit apoi un cartonas galben.