15.6 C
luni, 20 mai, 2024
Știri de ultima orăSport„Sageata“ a inscris pentru Sporting

„Sageata“ a inscris pentru Sporting

Atacantul Marius Niculae a marcat un gol in partida pe care echipa sa, Sporting Lisabona, a cistigat-o simbata, cu scorul de scor 3-1 (1-1), in fata formatiei Beira Mar, in etapa a 12-a a campionatului portughez. „Sageata“ a fost titular si a fost schimbat in minutul 80 cu Cristiano Ronaldo. El a inscris golul egalizator in minutul 34, dupa ce Beira Mar a condus echipa antrenata de Ladislau Bölöni, prin reusita lui Filipe din minutul 7. Pentru Sporting au mai inscris Jardel, in minutul 56, si Tonito, in minutul 87.

La conferinta de presa care s-a desfasurat la sfirsitul acestui meci, antrenorul roman Ladislau Bölöni a apreciat ca echipa sa a practicat un joc bun in partida cu Beira Mar. „Exista unele aspecte in care jocul trebuie imbunatatit, insa, per ansamblu, echipa a avut cea mai buna prestatie in aceasta editie de campionat. Ma bucur ca echipa a reactionat foarte bine dupa inscrierea golului de catre formatia adversa. Ma bucur, de asemenea, pentru Marius Niculae, insa el poate face meciuri si mai bune“, a spus Bölöni.

In etapa a 13-a a campionatului portughez, Sporting va intilni echipa Benfica Lisabona.