17 C
miercuri, 8 mai, 2024
Știri de ultima orăSportSteaua s-a apropiat de Rapid Bucuresti

Steaua s-a apropiat de Rapid Bucuresti

Campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, a invins duminica, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Petrolul Ploiesti, intr-un meci din cadrul etapei a saptea a Diviziei A. Pentru formatia antrenata de Victor Piturca au inscris Neaga (’24), Lita (’36), Danciulescu (’73) si Mitrita (’88), golul formatiei oaspete fiind marcat in primul minut de Costescu.

Intr-un alt meci contind pentru runda a saptea a Diviziei A, Gloria Bistrita a invins duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formatia FC Brasov, prin golul marcat de Sinmartean, in minutul 45. Etapa a saptea s-a incheiat cu partida Astra Ploiesti – Dinamo Bucuresti, al carei rezultat, 1-1, a fost stabilit de Birsan (‘2) si Nastase (’90).