11.2 C
Craiova
vineri, 20 mai, 2022
Știri de ultima orăLocalDoljDolj: Incidenţa creşte din nou

Dolj: Incidenţa creşte din nou

Rata de infectare creşte iarăşi în Dolj, după ce joi, 14 octombrie, înregistrase pentru prima dată după mult timp o mică scădere. Astfel, judeţul ajunge vineri, 15 octombrie, la o incidenţă de peste 7,5 la mie: 7,55 (faţă de 7,46 în ziua precedentă).

Şi municipiul Craiova înregistrează o creştere uşoară, ajungând la 11,57 la mie, egalând Cârcea. Almăj şi Malu Mare sunt primele localităţi din topul infectărilor, raportat la populaţie.

Incidența pe localități – 15.10.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJALMĂJ17722715,24
DOLJMALU MARE65949814,86
DOLJCÂRCEA31113611,57
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA298742345611,57
DOLJTESLUI20892110,05
DOLJŞIMNICU DE SUS5541559,93
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ2121209,43
DOLJVÂRVORU DE JOS2412218,71
DOLJBRALOŞTIŢA3738328,56
DOLJCERNĂTEŞTI1618138,03
DOLJBRATOVOEŞTI3202257,81
DOLJGHINDENI1807147,75
DOLJBRĂDEŞTI4551357,69
DOLJPIELEŞTI4216327,59
DOLJBUCOVĂŢ4222327,58
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI190991427,43
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT174161287,35
DOLJGRECEŞTI1520117,24
DOLJFĂRCAŞ2079157,22
DOLJIŞALNIŢA4211307,12
DOLJGIUBEGA2037146,87
DOLJMISCHII1699116,47
DOLJDRĂNIC2249146,22
DOLJORAŞ FILIAŞI181091126,18
DOLJCIOROIAŞI139785,73
DOLJPODARI6979405,73
DOLJMĂCEŞU DE JOS123075,69
DOLJTEASC3032175,61
DOLJGOIEŞTI3059175,56
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2244125,35
DOLJCÂRNA132575,28
DOLJOSTROVENI4800255,21
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7965415,15
DOLJŢUGLUI2929155,12
DOLJCALOPĂR3923205,1
DOLJGALICEA MARE3951205,06
DOLJSOPOT164884,85
DOLJCOŞOVENI3328164,81
DOLJDOBROTEŞTI152574,59
DOLJBRABOVA113754,4
DOLJARGETOAIA4616204,33
DOLJGIURGIŢA2854124,2
DOLJPOIANA MARE10278434,18
DOLJIZVOARE144564,15
DOLJRAST3626154,14
DOLJORAŞ DĂBULENI11374474,13
DOLJMOŢĂŢEI6694263,88
DOLJAFUMAŢI244793,68
DOLJBREASTA4347163,68
DOLJMURGAŞI226683,53
DOLJLEU4359153,44
DOLJCIUPERCENII NOI5098173,33
DOLJUNIREA3648123,29
DOLJPLEŞOI122943,25
DOLJCARAULA247083,24
DOLJMELINEŞTI3781123,17
DOLJCĂLĂRAŞI5403173,15
DOLJMAGLAVIT4520143,1
DOLJPERIŞOR161853,09
DOLJDRĂGOTEŞTI200662,99
DOLJPREDEŞTI204562,93
DOLJSCĂEŞTI209262,87
DOLJROBĂNEŞTI219662,73
DOLJAPELE VII194352,57
DOLJDANEŢI5469142,56
DOLJPLENIŢA4338112,54
DOLJVALEA STANCIULUI5207132,5
DOLJSEACA DE CÂMP171242,34
DOLJPISCU VECHI269462,23
DOLJORAŞ BECHET4505102,22
DOLJGOICEA235052,13
DOLJMÂRŞANI426192,11
DOLJORODEL238752,09
DOLJGOGOŞU49312,03
DOLJROJIŞTE252251,98
DOLJCETATE5217101,92
DOLJTERPEZIŢA157731,9
DOLJGIGHERA279551,79
DOLJDOBREŞTI224141,78
DOLJMĂCEŞU DE SUS114821,74
DOLJVELA175531,71
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60411,66
DOLJCELARU423971,65
DOLJBULZEŞTI124421,61
DOLJSADOVA8905141,57
DOLJGÂNGIOVA255941,56
DOLJGALICIUICA135621,47
DOLJSILIŞTEA CRUCII140321,43
DOLJÎNTORSURA145321,38
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS536771,3
DOLJDESA483061,24
DOLJGHIDICI245931,22
DOLJSEACA DE PĂDURE84011,19
DOLJVÂRTOP168421,19
DOLJCERĂT448651,11
DOLJDIOŞTI275631,09
DOLJGHERCEŞTI183721,09
DOLJURZICUŢA300931
DOLJSECU100910,99
DOLJBÂRCA410040,98
DOLJTĂLPAŞ119010,84
DOLJNEGOI240420,83
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158710,63
DOLJLIPOVU333820,6
DOLJCARPEN210010,48
DOLJSĂLCUŢA208310,48
DOLJCASTRANOVA308710,32
DOLJBISTREŢ419810,24
DOLJCATANE214700
DOLJRADOVAN130500
DOLJVERBIŢA121800
INCIDENTA PE JUDET 68645051857,55

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Roşii umplute cu carne

Ingrediente: 8 roşii potrivite,250 g carne tocată,1 morcov fiert,1 ceapă,1...

ȘTIRI GdS