17.6 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Pandurii Târgu Jiu - Oţelul Galaţi, scor 0-1, în Liga I

Fotbal – Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi, scor 0-1, în Liga I

Echipa Oţelul Galaţi a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, formaţia Pandurii Târgu Jiu, într-un meci contând pentru etapa a XIII-a a Ligii I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Laurenţiu Iorga, în minutul 78, care a trimis mingea la vinclul porţii lui Mingote.

Din minutul 80, Pandurii a evoluat cu un jucător mai puţin, Stromajer fiind eliminat după ce l-a lovit cu cotul pe Sârghi.

Pandurii: Mingote – Pleaşcă (Maxim '84), Viera, Chiricheş (Vlad '72), Cardoso – Voiculeţ, Pintilii, Nistor – Vranjes (Grigoraş '76), Lemnaru, Stromajer. Antrenor: Petre Grigoraş.

Oţelul: Grahovac – Râpă, Sârghi, Perendija, Sălăgeanu – Filip, Giurgiu, Antal (S. Ilie '63), Neagu (Paraschiv '88), Iorga – Punosevac (Pena '51). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Cartonaşe galbene: Nistor '37, Vranjes '45, Pintilii '85 / Giurgiu '23, Sălăgeanu '32, Sârghi '42, Iorga '90+4

Arbitri: Paul Unimatan – Stelian Slabu, Bogdan Hârlab – Florin Marian Constantin.

Observatori: Constantin Ştefan, Viorel Boiţ.

La meci au asistat circa 5.000 de spectatori.