24.5 C
miercuri, 8 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova - Mlada Boleslav 1-1

Fotbal: Universitatea Craiova – Mlada Boleslav 1-1

Universitatea Craiova a terminat la egalitate, astăzi, scor 1-1, partida amicală cu formaţia cehă Mlada Boleslav (locul 5, prima ligă). Acesta a fost al doilea test al alb-albaştrilor din cadrul stagiului de pregătire din Antalya (Turcia). Cehii au deschis scorul în minutul 18, prin Taborsky, iar Ştiinţa a egalat în minutul 29 prin Mihai Costea.
Antrenorul Nicolo Napoli a început meciul cu următoarea formaţie: Hotoboc – Dănănae, Zoro, D. Lopes, W. Lopez – Prepeliţă, Wendel, D. Stoica, M. Costea – M. Roman, Fl. Costea.
În repriza a doua, au mai intrat Firţulescu, Ciucă, Buşu, Gugu, V. Bujor, Surugiu, Ologu, J. Nicolae, Crăciun, Gângioveanu şi Buleică.