14.5 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Ciprian Marica, gol şi cartonaş roşu în deplasarea de la Hamburg

Fotbal: Ciprian Marica, gol şi cartonaş roşu în deplasarea de la Hamburg

Ciprian Marica a făcut şi bine şi rău echipei sale, VFB Stuttgart, în deplasarea de la Hamburg, din etapa a 14-a Bundesligii. Mai întâi, internaţionalul român a marcat în minutul 9, făcând ca tabela să indice în acel moment 1-1, iar la scurt timp a fost eliminat. Marica a luat un cartonaş galben în minutul 15, iar un minut mai târziu şi-a lăsat echipa în inferioritate numerică, deoarece a primit "roşu" pentru cuvinte jignitoare adresate arbitrului. "A comis o mare greşeală şi va fi pedepsit pentru acest lucru", a declarat managerul lui Stuttgart, Fredi Bobic.
În cele din urmă, partida s-a încheiat cu scorul de 4-2 în favoarea lui Hamburg. Stuttgart ocupă locul al 16-lea în clasament, unui retrogradabil.