30 C
luni, 3 iunie, 2024
Știri de ultima orăActualitateGimnastică: Românul Flavius Koczi a câştigat concursul de la Chiasso

Gimnastică: Românul Flavius Koczi a câştigat concursul de la Chiasso

Gimnastul român Flavius Koczi a câştigat concursul masculin din cadrul Memorialului Arthur Gander, competiţie desfăşurată la Chiasso (Elveţia) şi ajunsă la ediţia a 27-a, informează agerpres.ro.
Koczi a ocupat primul loc cu un total de 59,550 puncte, urmat în clasament de olandezul Jeffrey Wammes, 59,400 p, şi de rusul Maxim Deviatovski, 58,800 p, etc.
La feminin, Sandra Izbaşa a ocupat locul secund, cu 42,100 p, fiind devansată de elveţianca Ariella Kaeslin, 42,500 p. Locul trei a revenit italiencei Vanessa Ferrari, 41,950 p.
Premiul oraşului Chiasso a fost acordat la feminin Sandrei Izbaşa, pentru prestaţia de la sol, iar la masculin francezului Yann Cucherat, pentru prestaţia de la paralele.
La Mondialele de la Rotterdam, Koczi a ocupat locul 5 la sărituri şi 6 la sol. Izbaşa s-a clasat pe locul 7 în finala de la sol.