16.2 C
miercuri, 1 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile Cupei României după ce a eliminat-o pe Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile Cupei României după ce a eliminat-o pe Pandurii Târgu Jiu, impunându-se chiar pe terenul acesteia, cu 2-0, în faza optimilor. Golurile formaţiei antrenate de Victor Piţurcă au fost marcate de Julius Wobay în minutul 34 şi Prepeliţă, în minutul 54.

Ştiinţa a fost însoţită la Târgu Jiu de o numeroasă galerie, care i-a încurajat pe alb-albaştri pe toată durata meciului.

Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturile de finală ale Cupei României – Timişoreana, ediţia 2010-2011, va avea loc luni, 1 noiembrie, de la ora 15.30, la Casa Fotbalului. Partidele din sferturile de finală se vor disputa la 10 noiembrie.

Pandurii: 80. Mingote – 2. Matei, 26. Tătaru, 24. Rada , 6. Cardoso – 11. Ciucur (25. Vlăduţi '76), 28. Nasser (16. Nistor '46), Vranjes, Brata – Voinea (9. Apostu '64), Antohi. Antrenor: Petre Grigoraş.

Universitatea Craiova : 21. Lung. – 18. Dănănae, 7. Găman, 6. Ciucă, 2. Bărboianu – 30. Prepeliţă, 5. Stoica, 23. Gargorov (13. Dilevski '78), 77. Wobay (28. Gîngioveanu '83) – 27. Al. Piţurcă, 20. Dina (9. Mihai Costea '55). Manager general: Victor Piţurcă.

Cartonaşe galbene: Vranjes '57, Apostu '85 / Ciucă '10

Arbitri: Alexandru Tudor – Eduard Dumitrescu, Marius Nicoară – Cătălin Busi

La partidă au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.