28.4 C
marți, 7 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova - FC Vaslui 0-1

Fotbal: Universitatea Craiova – FC Vaslui 0-1

Universitatea Craiova a fost învinsă, sâmbătă seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de formaţia FC Vaslui, într-un meci contând pentru etapa a 12-a a Ligii I.

Golul vasluienilor a fost marcat, în minutul 42, de Yero Bello, care a scăpat singur după o pasă primită de la Adailton şi l-a învins pe Stanca din aproximativ 6 metri.În minutul 90+1, arbitrul Cristian Balaj a acordat lovitură de la 11 metri Craiovei, după ce Rivas l-a faultat în careu pe Dina. Portarul echipei FC Vaslui, Kuciak, a apărat penaltiul executat de Prepeliţă.

Universitatea Craiova : 1. Stanca – 18. Dănănae, 7. Găman, 6. Ciucă, 2. Bărboianu – 5. Stoica – 77. Wobay (25. Firţulescu '82), 30. Prepeliţă, 23. Gargorov, 20. Dina – 27. Piţurcă (9. M. Costea '78). Antrenor: Eugen Neagoe. Manager general: Victor Piţurcă.

FC Vaslui : 1. Kuciak – 20. Milanov, 3. Papp, 28. Cânu, 17. Bălace – 18. L. Sânmărtean (6. Rivas '65), 4. Gencev, 80. Wesley – 14. Adailton (8. Pancu '75), 9. Burdujan, 25. Yero Bello (30. R. Costin '88). Antrenor: Viorel Hizo.

Cartonaşe galbene: Stoica '17, Prepeliţă '19, Bărboianu '88 / Burdujan '20, Bello '42, Gencev '60, Bălace '89

Arbitri: Cristian Balaj (centru) – Zoltan Szekely, Dorin Mudura (asistenţi) – Florin Marcu (rezervă)

Observatori: Ion Mureşan, Viorel Boiţ

Supervizor: Vasile Avram.

La meciul disputat pe arena "Ion Oblemenco" au asistat 25.000 de spectatori.