3.9 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: CFR Cluj a ratat calificarea în 16-imile de finală ale Ligii Europa

Fotbal: CFR Cluj a ratat calificarea în 16-imile de finală ale Ligii Europa

CFR Cluj a ratat calificarea în 16-imile de finală ale Ligii Europa, după ce a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), de echipa daneză FC Copenhaga, în etapa a V-a a grupei K a competiţiei.

Vingaard a deschis scorul, în minutul 36, cu un şut la colţul scurt, după o centrare a lui Pospech.

FC Copenhaga a reuşit să înscrie pentru a doua oară, în minutul 43, când N'Doye a trimis mingea în poartă din lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri.

FC Copenhaga: 21. Wiland – 2. Pospech, 25. Jorgensen, 5. Laursen, 17. Wendt – 8. Kvist, 13. Hutchinson, 4. Norregaard (16. Kristensen '80), 20. Vingaard (3. Jensen '90) – 10. Gronkjaer (7. Almeida '72), 14. D. N'Doye. Antrenor: Stale Solbakken.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro – 2. Tony, 20. Cadu, 3. Cabrera, 4. Panin – 19. Culio, 25. A. Leao (99. Nei '67), 31. Dani, 7. Dubarbier – 17. Y. Kone (30. Dică '79), 9. Traore (77. Deac '46). Antrenor: Andrea Mandorlini.

Cartonaşe galbene: Cadu '42, Dani '52

Partida a fost arbitrată de o brigadă din Slovenia, cu Darko Ceferin la centru, ajutat la cele două linii de Bojan Ul şi Andrej Kokolj. Asistenţi suplimentari au fost Matej Jug şi Dragoslav Perici, iar arbitru de rezervă Boris Toseski.