15.5 C
marți, 21 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Fenerbahce a învins-o pe Steaua cu 3-1

Fotbal: Fenerbahce a învins-o pe Steaua cu 3-1

Formaţia Steaua Bucureşti a pierdut, cu scorul de 3-1 (1-1), meciul disputat, joi seara, în deplasare, în compania echipei turce Fenerbahce Istanbul, în etapa a patra a grupei H a Ligii Europa.

Pentru Fenerbahce au marcat Andre dos Santos, minutul 15, Bilica, minutul 51, şi Alex, minutul 67, în timp ce pentru Steaua a înscris Kapetanos, minutul 38.

Fenerbahce Istanbul: 1. Volkan – 77. Gokhan, 2. Lugano, 58. Bilica, 3. R. Carlos – 66. Mehmet Topuz, 16. Cristian, 5. Emre (20. Ozer Hurmaci '70), 27. A. Dos Santos – 10. Alex (21. Selcuk Sahin, '85) – 8. Kazîm (9. Guiza '72). Antrenor: Christoph Daum.

Steaua Bucureşti: 1. Zapata – 18. P. Marin, 17. Baciu, 24. Ghionea, 5. Rada – 26. Bicfalvi (4. Golanski '72) – 7. Szekely (11. Surdu '64), 14. Toja, 16. Nicoliţă – 6. Tănase (23. D. Moreno, '63), 9. Kapetanos. Antrenor: Mihai Stoichiţă.

Cartonaşe galbene: Dos Santos '44, Mehmet Topuz '66, Kazîm '69.

Jucătorii stelişti au evoluat în partida cu Fenerbahce cu o dungă roşie pe tricouri pentru a ascunde numele sponsorului, legile din Turcia interzicând publicitatea pentru casele de pariuri online.