20.6 C
marți, 14 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Cristian Chivu a fost integralist în partida Juventus-Inter 1-1

Fotbal: Cristian Chivu a fost integralist în partida Juventus-Inter 1-1

Internaţionalul român Cristi Chivu a evoluat tot meciul pe care formaţia sa, Inter Milano, l-a terminat la egalitate, scor 1-1, în deplasare cu Juventus, în epilogolul etapei a 11-a din Serie A, informează Gazzetta dello Sport.
Cruz a deschis scorul pentru Inter, în minutul 38, gazdele egalând în repriza a doua prin nou-intratul Camoranesi (78).
Rezultatele înregistrate în meciurile disputate duminică în etapa a 11-a din Serie A:

Cagliari-Sampdoria 0-3 (Volpi 33, Caracciolo 39, Maggio 45)

Catania-Atalanta 1-2 (Spinesi 83/Langella 56, 58)

Empoli-AS Roma 2-2 (Vannucchi 67, Giovinco 91/Giuly 13, Brighi 32). La oaspeţi, Adrian Piţ a fost doar rezervă.

Genoa-Palermo 3-3 (Dailey 59, 66, Borriello 82/Cavani 8, Breinza 77, Amauri 91)

Livorno-Udinese 0-0

Napoli-Reggina 1-1 (Lavezzi 89/Vigiani 84)

Parma-Siena 2-2 (Corradi 24, Matteini 79/De Ceglie 33, Galloppa 89)

Meciurile Lazio-Fiorentina 0-1 şi AC Milan-Torino 0-0 s-au disputat sâmbătă.

În clasament, lider este Inter Milano, cu 25 de puncte, urmată de Fiorentina, 23 de puncte, şi de AS Roma, 22 de puncte.