20.6 C
sâmbătă, 1 iunie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Spania: Barcelona, doar un egal cu Valladolid

Fotbal – Spania: Barcelona, doar un egal cu Valladolid

FC Barcelona nu a reuşit, joi seară, decât un rezultat de egalitate, 1-1, pe terenul penultimei clasate, Real Valladolid, în etapa a zecea a campionatului Spaniei, informează agenţia TGcom. Catalanii au fost conduşi cu 1-0, după ce pentru gazde a punctat Llorente ('12). Până la pauză Barcelona a egalat, prin brazilianul Ronaldinho, care a punctat în minutul 43. Barcelona ocupă în continuare locul al doilea în clasament, dar a fost ajunsă de Villarreal, care are tot 21 de puncte. Catalanii s-au depărtat însă de lidera Real Madrid, ajunsă la "cota" 25, după victoria cu 5-1 de la Valencia, înregistrată miercuri.
Joi seară, s-a mai jucat meciul Espanyol – Real Murcia, încheiat cu scorul de 0-0. Partida de la Barcelona a fost marcată de câteva intrări violente, arbitrul scoţând cartonaşul galben din buzunar de şapte ori. Espanyol are acum 18 puncte şi a ajuns pe locul al cincilea în clasament, la egalitate cu Valencia.