10.6 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal, Liga I: Universitatea Craiova - Poli Ştiinţa Timişoara, 2-1

Fotbal, Liga I: Universitatea Craiova – Poli Ştiinţa Timişoara, 2-1

Echipa Universitatea Craiova a învins astă-seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Poli Ştiinţa Timişoara, în etapa a XIII-a a Ligii I, înregistrând astfel prima victorie cu Nicolo Napoli pe banca tehnică.Golurile au fost înscrise de Floria Costea '10, Michael Baird '77 pentru Universitatea Craiova şi Gigel Bucur '71 pentru Poli Ştiinţa Timişoara.Universitatea Craiova a deschis scorul în minutul 10, prin Florin Costea, care l-a driblat pe McKain şi a trimis mingea în vinclul porţii oaspeţilor.În minutul 67, gazdele au rămas în inferioritate numerică, după ce Bărboianu a fost eliminat pentru un fault dur la Gigel Bucur.Patru minute mai târziu, Poli Ştiinţa a egalat prin Bucur, care a trimis mingea în poartă cu un şut de la marginea careului.

Universitatea Craiova a marcat din nou, în minutul 77, prin Michael Baird, care a stabilit astfel scorul final al partidei, 2-1, după o centrare de la Wobay.

Pentru mai multe amănunte, citiţi numărul de mâine al cotidianului Gazeta de Sud.