21.7 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal, Liga I: Poli Iaşi-FC Vaslui, scor 0-1

Fotbal, Liga I: Poli Iaşi-FC Vaslui, scor 0-1

Echipa Poli Iaşi a pierdut, cu scorul de 0-1 (0-0), meciul disputat în această seară pe teren propriu, împotriva formaţiei FC Vaslui, în etapa a XIII-a a Ligii I.Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Mike Temwajera, în minutul 50, cu capul de la cinci metri, după o centrare de pe stânga a lui Dorinel Munteanu.În minutul 90+2 fundaşul Adrian Ilie, de la Poli Iaşi, a primit al doilea cartonaş galben şi, implicit, pe cel roşu, pentru un fault asupra lui Marko Ljubinkovici.Galeria echipei Poli Iaşi a afişat bannere cu mesajele: "Cinci ani de umilinţă, rugaţi-vă să nu vă producem suferinţă", "4-0, 1-0, 2-1, 4-0,3-1, 7-0: Alegeţi voi!", "Unii sunt născuţi să piardă, alţii să câştige. De ce vreţi să schimbaţi natura genetică?" şi "A căzut o stea din Galaxie – Dobrin – dar legenda rămâne vie". De asemenea, la începutul meciului galeria ieşeană a afişat o pânză pe care erau desenaţi nişte ştiuleţi de porumb galben-verzi, reprezentând FC Vaslui, iar deasupra lor câteva avioane alb-albastre, culorile clubului gazdă.