Liga I, etapa a 16-a:
Vineri, 23 noiembrie: Dinamo București – Gaz Metan Mediaș 1-1 (Salomao ’90+4 / Trif ’77);
Sâmbătă, 24 noiembrie: Sepsi Sf. Gheorghe – Astra Giurgiu 1-0 (Tandia ’78), Concordia Chiajna – CFR Cluj 0-1 (Djokovic ’23);
Duminică, 25 noiembrie: Dunărea Călărași – Hermannstadt 0-1 (L. Dumitriu ’90+4), FC Voluntari – FC Viitorul 1-2 (Tudorie ’66 / Mladen ’21, Ghiţă ’86), Poli Iași – FCSB 1-2 (D. Flores ’53 / Man ’61, Fl. Tănase ’77 – penalti);
Luni, 26 noiembrie: AFC Botoșani – „U“ Craiova 2-1 (Fabbrini ’25, Fulop ’36 / Mateiu ’79).
Clasament:
1. | CFR Cluj | 16 | 9 | 6 | 1 | 22:10 | 33 | |
2. | FCSB | 16 | 9 | 4 | 3 | 31:16 | 31 | |
3. | FC Viitorul | 16 | 9 | 2 | 5 | 19:16 | 29 | |
4. | „U“ Craiova | 16 | 7 | 5 | 4 | 28:14 | 26 | |
5. | Mediaș | 16 | 7 | 5 | 4 | 18:18 | 26 | |
6. | Sepsi | 16 | 6 | 5 | 5 | 18:15 | 23 | |
7. | Astra | 16 | 5 | 5 | 6 | 17:15 | 20 | |
8. | Botoșani | 16 | 4 | 7 | 5 | 21:24 | 19 | |
9. | Hermannstadt | 16 | 5 | 3 | 8 | 16:18 | 18 | |
10. | Dinamo | 16 | 4 | 6 | 6 | 16:22 | 18 | |
11. | Călărași | 16 | 3 | 8 | 5 | 12:15 | 17 | |
12. | Chiajna | 16 | 4 | 5 | 7 | 10:20 | 17 | |
13. | Iași | 16 | 5 | 2 | 9 | 14:25 | 17 | |
14. | Voluntari | 16 | 1 | 5 | 10 | 15:29 | 8 |
Etapa viitoare:
Vineri, 30 noiembrie – ora 17.30: Poli Iași – Sepsi Sf. Gheorghe, ora 20.00: CFR Cluj – FC Voluntari;
Sâmbătă, 1 decembrie – ora 14.00: AFC Hermannstadt – Concordia Chiajna, ora 20.00: FC Viitorul – Dinamo;
Duminică, 2 decembrie – ora 17.00: „U“ Craiova – Dunărea Călărași, ora 20.00: FCSB – Gaz Metan Mediaș;
Luni, 3 decembrie – ora 20.00: Astra Giurgiu – AFC Botoșani.
.
Liga a II-a, etapa a 18-a:
Joi, 22 noiembrie: Petrolul Ploieşti – UTA Arad 2-2 (Ştefănescu ’12, Arnăutu ’70 – penalti / C. Rus ’36 – penalti, ’49);
Vineri, 23 noiembrie: CS Mioveni – ACS Poli Timişoara 1-1 (Năstăsie ’72 / O. Drăghici ’76), FC Argeş – Academica Clinceni 1-0 (I. Șerban ’37);
Sâmbătă, 24 noiembrie: Aerostar Bacău – Sportul Snagov 0-2 (A. Ioniță ’5, Huiban ’72), Daco-Getica Bucureşti – Ripensia Timișoara 1-1 (A. Voicu ’22 / Străuț ’6), ACS Energeticianul – Metaloglobus Bucureşti 2-1 (V. Rusu ’44 – penalti, ’87 / O. Herea ’60), Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte 0-0, Farul Constanţa – Dacia Unirea Brăila 2-0 (G. Păun ’11, Jallow ’61), ASU Poli Timișoara – Pandurii Târgu Jiu 1-1 (Ignea ’21 / D. Pîrvulescu ’15);
Duminică, 25 noiembrie: Universitatea Cluj – CS Baloteşti 0-0.
Clasament:
1. | Chindia | 18 | 12 | 4 | 2 | 36:17 | 40 | |
2. | Snagov | 18 | 12 | 4 | 2 | 30:13 | 40 | |
3. | Petrolul | 18 | 12 | 3 | 3 | 36:16 | 39 | |
4. | FC Argeş | 18 | 11 | 5 | 2 | 33:13 | 38 | |
5. | Clinceni | 18 | 12 | 0 | 6 | 35:13 | 36 | |
6. | ‘U’ Cluj | 18 | 10 | 5 | 3 | 38:13 | 35 | |
7. | Mioveni | 18 | 10 | 4 | 4 | 31:13 | 34 | |
8. | Energeticianul | 18 | 8 | 3 | 7 | 27:22 | 27 | |
9. | Pandurii | 18 | 7 | 4 | 7 | 32:25 | 25 | |
10. | UTA Arad | 18 | 7 | 3 | 8 | 28:27 | 24 | |
11. | Daco-Getica | 18 | 5 | 7 | 6 | 28:28 | 22 | |
12. | ASU Poli | 18 | 6 | 3 | 9 | 16:21 | 21 | |
13. | Metaloglobus | 18 | 6 | 3 | 9 | 15:32 | 21 | |
14. | Farul | 18 | 6 | 1 | 11 | 28:37 | 19 | |
15. | Oradea | 18 | 5 | 4 | 9 | 21:35 | 19 | |
16. | Bacău | 18 | 5 | 3 | 10 | 22:35 | 18 | |
17. | Ripensia | 18 | 3 | 7 | 8 | 20:31 | 16 | |
18. | Balotești | 18 | 4 | 3 | 11 | 15:35 | 15 | |
19. | Brăila | 18 | 1 | 5 | 12 | 16:52 | 8 | |
20. | ACS Poli | 18 | 1 | 3 | 14 | 14:43 | 6 |
.
Liga a III-a, seria 3 – etapa a 14-a
Vineri, 23 noiembrie: FC Voluntari II – AFC Hermannstadt II 0-1 (R. Bratu ’85), CSM Alexandria – „U“ Craiova II 3-0 (Al. Cîmpanu ’18, Fl. Radu 23, C. Desculţu ’60), AFC Astra II – Unirea Bascov 3-0 (R. Boboc ’44, B. Chipirliu ’78, R. Vâlceanu ’90+3);
Sâmbătă, 24 noiembrie: FC Pucioasa – Atletic Bradu 3-0 (T. Calofir ’83 – penalti, ’87 – penalti, Al. Iamandache ’90+2), Municipal Braşov – Flacăra Moreni 1-2 (V. Boţia ’22 / E. Matei ’14, M. Zidăroiu ’42), FCU Craiova – Viitorul Domneşti 8-0 (Fl. Costea ’38, ’50, ’52, ’83, ’88, Al. Raicea ’40, Cl. Bălan ’44, S. Lupu ’68), Flacăra Horezu – CSO Filiaşi 1-0 (E. Neacșu ’50), Turris Turnu Măgurele – Sporting Roşiori 4-1 (C. Savin ’20, M. Pahonţu ’21, Cl. Dragu ’24 – penalti, A. Pencea ’36 / I. Lătea ’38).
Clasament: 1. Turnu Măgurele 31 puncte (golaveraj 29-7), 2. Flacăra Horezu 31 (22-7), 3. FCU Craiova 27 (32-13), 4. Municipal Braşov 26 (27-18), 5. Astra II 24 (26-20), 6. FC Pucioasa 22 (26-14), 7. FC Voluntari II 22 (21-15), 8. Unirea Bascov 21 (20-17), 9. CSM Alexandria 20 (24-16), 10. CSO Filiaşi 20 (17-18), 11. „U“ Craiova II 16 (29-25), 12. Hermannstadt II 15 (20-26), 13. Sporting Roşiori 13 (21-30), Flacăra Moreni 13 (11-20), 15. 14. Atletic Bradu 13 (15-30), 16. Viitorul Domneşti 0 (9-73).
.
Liga a IV-a Dolj – etapa a 18-a
Sâmbătă, 24 noiembrie: Dunărea Calafat – Unirea Amărăştii de Jos 3-0, Unirea Vela – UT Dăbuleni 2-6, Metropolitan Işalniţa – Jiul Podari 3-2, Tractorul Cetate – Progresul Segarcea 8-1, Vânătorul Desa – Recolta Ostroveni 4-1, Danubius Bechet – Dlacăra Moţăţei 3-0;
Duminică, 25 noiembrie: Victoria Pleniţa – CS Cârcea 0-2.
Clasament: 1. Dunărea Calafat 41 puncte (golaveraj 49-19), 2. Tractorul Cetate 39 (63-28), 3. CS Cârcea 37 (61-28), 4. Metropolitan Işalniţa 36 (53-31), 5. Jiul Podari 30 (53-27), 6. UT Dăbuleni 29 (50-32), 7. Vânătorul Desa 29 (48-41), 8. Danubius Bechet 28 (51-38), 9. Victoria Pleniţa 21 (35-49), 10. Amărăştii de Jos 21 (30-45), 11. Recolta Ostroveni 16 (38-55), 12. Progresul Segarcea 15 (37-60), 13. Flacăra Moţăţei 7 (22-59), 14. Unirea Vela 5 (21-99).