Compania Naţională de Căi Ferate “CFR” SA vă informează că circulaţia feroviară între Braşov şi Predeal a fost reluată începând cu ora 11.02 pe firul II, după ce echipele feroviare au intervenit pentru tăierea şi îndepărtarea copacilor căzuţi pe linia de contact şi în gabaritul căii ferate, între staţiile Timişu de Sus – Predeal. Trenurile de călători staţionate vor fi tractate cu locomotive diesel şi îşi vor relua circulaţia funcţie de rangul trenului.
Echipele feroviare se află în continuare în linie curentă şi intervin cu forţă umană şi drezine pantograf pentru remedierea defecţiunilor survenite la firul de contact în urma prăbuşirii copacilor, astfel încât traficul feroviar să fie reluat cu locomotive electrice pe intervalul de staţii Timişu de Sus – Predeal.
6 trenuri de călători vor ajunge la destinaţie cu întârziere:
– IR 1642 Baia Mare – București Nord, staționează în linie curentă între Timișul de Sus și Predeal (firul II).
– IR 1745 București Nord – Cluj Napoca, staționează în Predeal
– IR 1644 Salva – București Nord, staționează în Brașov
– IR 1648 Bistrița Nord – București Nord, staționează în Brașov
– IR 1637 Bucureşti Nord – Braşov, staţionează în Predeal
– IR 10742 Oradea – Bucureşti Nord, staţionează în Braşov
Traficul feroviar pe raza judeţului Braşov se desfăşoară în continuare în condiţii meteo nefavorabile – ninsoare şi vânt.
Compania Naţională de Căi Ferate „CFR” SA cere scuze pasagerilor pentru disconfortul creat de acest eveniment feroviar şi îi asigură că toate măsurile operative întreprinse de angajaţii feroviari au ca principal scop reluarea circulaţiei feroviare în condiţii normale de trafic.
Se recomandă publicului călător ca înainte de efectuarea călătoriei să solicite informaţii despre eventualele întârzieri care se pot înregistra în traficul feroviar din cauza vremii nefavorabile, la staţiile şi agenţiile CFR din Bucureşti şi din ţară, la telefon 021/9521.
Circulaţia feroviară reluată între Timişu de Sus şi Predeal pe firul II, cu locomotive Diesel
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei