Compania Naţională de Căi Ferate „CFR” SA a anunţat că circulaţia feroviară între staţiile Huedin şi Brăişoru (secţia CF Cluj – Oradea) a fost reluată, după ce azi dimineaţă a fost întreruptă pe un singur fir, din cauza unui accident rutier produs la trecerea la nivel cu calea ferată.
Trenul 15215 (aparţine operatorului privat Transferoviar Călători) care circula pe relaţia Cluj Napoca – Oradea a lovit un microbuz la o trecere la nivel cu calea ferată dotată cu indicatoare rutiere, situată între staţiile CF Huedin – Brăişoru, pe firul 1.
În urma acestui accident rutier produs la trecerea la nivel cu calea ferată, o persoană şi-a pierdut viaţa, iar alta a fost rănită. Până la eliberarea firului 1, trenurile de călători aflate în grafic au circulat pe firul 2. Începând cu ora 09.57, circulaţia feroviară între staţiile Huedin şi Brăişoru, a fost reluată în condiţii de siguranţă şi pe firul 1.
S-a reluat circulaţia feroviară la Huedin
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

