Știri de ultima orăActualitateIon Iliescu, huiduit şi apostrofat de revoluţionari în faţa sediului PSD

Ion Iliescu, huiduit şi apostrofat de revoluţionari în faţa sediului PSD

Fostul şef de stat Ion Iliescu a fost huiduit şi apostrofat de un grup de revoluţionari aflaţi, azi, în faţa sediului central al PSD, care i-au cerut demiterea secretarului de stat Sorin Meşter şi rezolvarea situaţiei revoluţionarilor, informează Mediafax.

Revoluţionarii s-au strâns de dimineaţă în faţa sediului PSD din Şoseaua Kiseleff, pentru a protesta în paralel cu şedinţa săptămânală a conducerii PSD.
Ei au scandat „Jos Iliescu!”, „PSD fără Iliescu!” şi au cerut ca un reprezentant al conducerii partidului să vină la discuţii.
Iliescu a venit la şedinţa PSD , dar a folosit intrarea din spatele sediului, în condiţiile în care revoluţionarii scandau în faţă.
După zece minute de la sosire, Iliescu a ieşit din sesiul PSD şi a mers în mijlocul revoluţionarilor, care l-au huiduit şi apostrofat.
„Nu se poate să vă bateţi joc de noi! Ce suntem, câini? Am ajuns milogi!”, i-au spus revoluţionarii lui Iliescu. Ei i-au mai spus că îşi doresc recăpătarea drepturilor luate abuziv.
Fostul şef de stat le-a spus revoluţionarilor că fostul premier Emil Boc a eliminat aceste drepturi. „Nu ne interesează pe noi, domnul preşedinte”, i-au replicat aceştia.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS