28.4 C
duminică, 2 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - Pandurii au pierdut amicalul cu belgienii de la RWS Bruxelles

Fotbal – Pandurii au pierdut amicalul cu belgienii de la RWS Bruxelles

Pandurii Târgu Jiu a pierdut ieri seară, scor 1-3, amicalul susținut în compania formației belgiene RWS Bruxelles (liga a 2-a), acesta fiind cel de-al treilea test disputat de olteni în cadrul cantonamentului pe care îl desfășoară în Olanda. Golul gorjenilor a fost marcat de Munteanu în minutul 85.
Antrenorul pandurilor, Edi Iordănescu, i-a trimis pe teren din primul minut pe: Mingote – Unguruşan, Şandru, Vasiljevic, Momcilovic – Mrzljak, Piţian, Nicoară – Ciucur Răduţ – Roman. Pe parcursul meciului au mai jucat: Lazar, Shalaj, Buleică, Trifu, Grecu, Munteanu şi Wellington.
Următorul meci de verificare pentru Pandurii Târgu Jiu este programat mâine, oponentă fiind echipa SF Lotte.
În primele două jocuri de verificare de la Hoenderloo, Pandurii Târgu Jiu a învins cu 21-1 pe Lunermark și cu 8-0 pe Team Koot Azur.