18.7 C
miercuri, 5 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportKoczi şi Berbecar au triumfat la Osijek

Koczi şi Berbecar au triumfat la Osijek

Gimnaştii Flavius Koczi şi Marius Berbecar au obţinut noi medalii de aur pentru România, de data aceasta, la etapa de Cupă Mondială de la Osijek.
Flavius Koczi a câştigat la sărituri după ce a contabilizat 16,025 puncte, fiind urmat în clasament de Aleksandr Iakubovski (Ucraina; 15,750 puncte) şi de portughezul Luis Araujo (15,475 puncte). Celălalt performer al sfârşitului de săptămână, Marius Berbecar, s-a impus la paralele cu 15,350, devansându-i pe polonezul Adam Kierzkowski (15,100 puncte) şi pe chinezul Wang Guanyin (14,975 puncte).
La cal cu mânere, Flavius Koczi s-a clasat doar pe locul şase, cu 13,950 puncte. Victoria a revenit chinezului Zhang Hongtao, cu 16,075 puncte, urmat de slovenul Saso Bertoncelj (15,350) şi de rusul Andrei Perevoznikov (15,325).