CFR Timişoara:
Mutu – Dreşca, Goşa, Purda, Aldana – Dudaş, Neagoie, C. Străuţ, Stan – Enciu, Pecarov. Antrenor: Gheorghe Chimiuc.
FC Drobeta: Hîrşu – Ciucu, Amzucu, Gheorghe, Trofin – Moutinho, Mitici, Bucă, Tobă – Jenaru, Poiană. Antrenor: Marian Bucurescu.
Vor arbitra: C. Danşa, I. Onicaş, M. Nicoară.

Severinenii vin după o serie de două victorii, una în deplasare, cu 2-1, la Târgovişte, şi alta pe teren propriu, în faţa celor de la Caracal, 3-1. În ambele partide, mehedinţenii au revenit de la scorul de 0-1, după ce antrenorul Marian Bucurescu a efectuat schimbări în unsprezecele de start. Problema cu care se confruntă tehnicianul oaspeţilor este în linia de atac, acolo unde Bîrză este accidentat, iar înlocuitorul acestuia, Iulian Ivan, nu a confirmat, fiind înlocuit etapa trecută din minutul 30. Principalul severinean a anunţat că le va da o şansă şi celor care au evoluat mai puţin în meciul cu CFR Timişoara: „Este final de campionat, avem o poziţie bună în clasament şi voi da posibilitatea şi altor jucători să evolueze“. Elevii lui Bucurescu sunt lipsiţi de griji, ocupând în prezent locul şase, în timp ce echipa timişoreană se regăseşte pe 14, cu minus 9 la adevăr, şi are nevoie de cele trei puncte puse în joc pentru a se îndepărta de zona retrogradării. Etapa trecută, jucătorii formaţiei de pe Bega au remizat, 1-1, la Oradea, cu Liberty, printr-un gol înscris în minutul 90 de Pecarov.