28.4 C
duminică, 2 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportEgali cu Chelsea de Ialomiţa

Egali cu Chelsea de Ialomiţa

Echipa Pandurii a reuşit remiza, scor 1-1, în meciul cu Unirea Urziceni, golurile fiind marcate de Păcurar (’67), respectiv Bilaşco (’72). Gorjenii au ratat astfel cea de-a şaptea victorie consecutivă, însă jocul elevilor lui Eugen Neagoe a fost din nou la nivelul aşteptărilor. Prima repriză a fost echilibrată, cu multe ocazii de poartă. De la gazde, Orac, Păcurar, Vasilache şi Al. Piţurcă au trecut pe lângă deschiderea scorului. După timpul de odihnă au căzut şi golurile. Pandurii au înscris primii, prin Păcurar, aflat la al cincilea gol pentru gorjeni. Găsit foarte bine la marginea careului de Ilie Iordache, Păcurar a trimis mingea la vinclu, fără speranţe pentru portarul oaspeţilor. Cinci minute mai târziu, la o nesincronizare a defensivei oltene, Bilaşco a scăpat singur spre poarta gazdelor şi a înscris pe lângă portarul Mingote. Pandurii a evoluat în formula: Mingote – Popete, A. Rus, Chibulcutean, Djapka (’43, Cardoso) – Vasilache (’52, Păcurar), Vancea, Fl.Stîngă (’61, Stromajer), D. Orac, I. Iordache – Al. Piţurcă.