28.4 C
duminică, 2 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportRăzvan Raţ a marcat pentru Şahtior

Răzvan Raţ a marcat pentru Şahtior

Şahtior Doneţk, echipa antrenată de Mircea Lucescu, a câştigat cu 4-1 meciul cu Dnepr, disputat în etapa a 10-a a campionatului Ucrainei, iar fundaşul stânga Răzvan Raţ a marcat unul dintre goluri.
Oaspeţii, antrenaţi de Oleg Protasov, au condus după reuşita lui Vorobey, din minutul 20, iar Răzvan Raţ, integralist în această partidă, a marcat golul egalizator în minutul 48.
Pentru echipa antrenată de Mircea Lucescu au mai marcat brazilianul Brandao, de două ori, în minutul 53, din penalti, şi în minutul 76, şi Gladki, în minutul 72.
În clasament, Şahtior este lideră, cu 28 de puncte, şi este urmată în clasament de Dnepr, cu 22 de puncte, şi de echipa lui Tiberiu Ghioane, Dinamo Kiev (21 de puncte), învingătoare cu 4-1, sâmbătă, la Tavriya Symferopol.