28.4 C
duminică, 2 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportRezultate Liga a IV-a Dolj

Rezultate Liga a IV-a Dolj

Week-end-ul trecut a avut loc runda cu numarul 17 a campionatului judetean. CFR Craiova a avut o misiune usoara, partida cu Dunarea Bechet jucându-se doar 20 de minute. Oaspetii au intrat in sapte jucatori, iar la scorul de 2-0 unul dintre jucatorii de la Bechet s-a dat accidentat, arbitrul fiind nevoit sa fluiere finalul jocului. Mai mult ca sigur partida va fi omologata cu 3-0 in favoarea ceferistilor. Rezultatele complete ale etapei: Vânatorul Desa – ASF Mârsani 1-5, CFR Craiova – Dunarea Bechet 2-0 (partida incheiata in minutul 20), Avântul Isalnita – Standard Simnicul de Sus 4-0, Progresul Bailesti – Viitorul Bradesti 1-0, Stiinta Malu Mare – Progresul Segarcea 1-0, Prometeu Craiova – Progresul Castranova 9-0, Vointa Leu – Jiu Gângiova 0-3. Partidele UT Dabuleni – Fulgerul Mârsani si „GP“ Craiova – Recolta Ostroveni se vor disputa miercuri, 1 noiembrie, de la ora 15.00.