12 C
vineri, 10 mai, 2024
Știri de ultima orăSportGaz Metan Podari este in Divizia C

Gaz Metan Podari este in Divizia C

Campioana judetului Dolj a reusit sa invinga sâmbata, in meciul de baraj pentru promovarea in Divizia C, campioana judetului Olt, FC Bals, cu scorul de 2-1, dupa prelungiri. Chiar daca a fost condusa din minutul 30, E. Barbu transformând un penalti pentru echipa din Bals, Gaz Metan Podari a dominat jocul la mijlocul terenului si a reusit sa revina pe tabela de marcaj. In minutul 44, Anuta a restabilit egalitatea, iar in repriza secunda, Tanasie putea aduce victoria doljenilor. Mingea trimisa de acesta, in minutul 80, din lovitura libera, a nimerit insa bara. Cinci minute mai târziu, acelasi Tanasie a ratat un penalti pentru Gaz Metan, prelungind emotiile celor 200 de suporteri doljeni veniti la meci.

Partida a fost transata in prelungiri, Geanta marcând golul promovarii in minutul 105. Formatia Gaz Metan Podari (antrenor Ionel Valentin) a evoluat in formula Petrescu – M. Dananae, Trânculescu, Tanasie, Bârsanu – Balaban, Zaharia, Tudoroiu, Anuta – Borcos, Stan. Au mai jucat: Enache, Constantinescu, Geanta si Maican. Conform antrenorului Ionel Valentin, pentru realizarea obiectivului, fiecare jucator a primit 300 de euro. Acesta a anuntat ca astazi va avea loc sedinta Consiliului de Administratie, urmând sa se stabileasca strategia pentru perioada urmatoare, incluzând transferurile de jucatori si programul de pregatire.