17.8 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportVoleiSCMU Craiova - Arcada Galaţi, scor 2-3. Ce meci frumos! Păcat de rezultat

SCMU Craiova – Arcada Galaţi, scor 2-3. Ce meci frumos! Păcat de rezultat

Formaţia masculină de volei SCMU Craiova a făcut o partidă bună sâmbătă seară, în Sala Polivalentă din Bănie, dar nu a reuşit să se impună în faţa campioanei Arcada Galaţi. Tabela a indicat la final 2-3. Meciul a contat pentru etapa a 8-a din Divizia A1.

Primul set a fost foarte disputat, ambele echipe alternând la conducere. Într-un final, alb-albaştrii l-au câştigat cu 26-24.

La reluare, gălăţenii s-au mobilizat mai bine şi au controlat setul doi în totalitate, adjudecându-l cu 25-20.

Simţind că pot obţine mai mult, Laurenţiu Lică şi colegii lui au strâns rândurile şi avut o evoluţie foarte bună în actul 3, pe care l-au închis favorabil, scor 25-22.

Setul 4 a fost strâns. În primă fază a condus Craiova, dar jucătorii au fost iritaţi de două dintre deciziile arbitrilor şi au început să greşească. Arcada a profitat şi a făcut 25-21, egalând situaţia la „general”.

În decisiv, SCMU Craiova nu a stat prea bine în teren în momentele cheie şi a cedat, scor 10-15.