16.7 C
Știri de ultima orăSportTenisBuzărnescu s-a oprit în semifinale la Bastad! Parrizas-Diaz, jucătoarea mai bună!

Mihaela Buzărnescu s-a oprit în semifinale la Bastad. Sportiva noastră nu a reuşit să treacă de iberica Parrizas-Diaz, în faţa căreia a cedat clar, scor 3-6, 4-6. Jucătoarea din Spania a fost mai bună la toate capitolele, în timp ce Mihaela nu a stat bine deloc la retur.

Meciul a debutat excelent pentru „Miky“, care a reuşit un break şi 2-0. Apoi, sportiva iberică a revenit în meci, a restabilit egalitatea la doi, iar apoi s-a desprins decisiv în set la scorul de 4-3. Într-un final, Parrizas a închis primul act cu 6-3. În setul al doilea, Buzărnescu a început tot cu un 2-0, iar adversara sa a revenit din nou. S-a mers apoi de la egal la egal până la 4-4, când Parrizas a reuşit un nou break şi a închis meciul cu 6-4.

În marea finală, Parrizas-Diaz se va duela cu învingătoarea partidei dintre Peterson (Suedia) şi Govortsova (Belarus).

Citeşte şi: Gabi Ruse joacă astăzi în sferturi la Hamburg! Duel dificil cu Danielle Collins