13.9 C
vineri, 3 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalSepsi - FCU 1-0 | Liviu Ciobotariu, mulțumit de rezultat

Sepsi – FCU 1-0 | Liviu Ciobotariu, mulțumit de rezultat

Antrenorul formației Sepsi, Liviu Ciobotariu, s-a declarat mulțumit de rezultatul meciului cu FCU Craiova, dar a admis că jocul nu a fost de lăudat.

„Meciul de astăzi a fost forate greu, am întâlnit o echipă foarte bună. O primă repriză echilibrată, cu ocazii de ambele părți. Când Mascarenhas a primit cartonaș roșu s-a rupt echilibru și am schimbat sistemul de joc la pauză. Nu am fost lucizi la finalizare, dar îmi felicit jucătorii că am crezut în rezultat și am reușit să câștigăm. O victorie importantă, ne ajută la moral pentru că avem un meci greu în Conference League. A fost un joc echilibrat și Craiova 1948 este o echipă foarte puternică.

Sunt supărat, pentru că interpreteze altfel faza. A fost de cartonaș roșu clar. Ok, am avut un început foarte greu de campionat, am întâlnit campioana, apoi Rapidul în infernul din Giulești și acum Craiova care are niște jucători foarte tehnici. Puteam să și pierdem meciul ăsta“, a declarat Liviu Ciobotariu.

Superliga, etapa a 2-a:

Vineri, 21 iulie: Sepsi Sf. Gheorghe – FCU Craiova 1-0, ora 21.30: UTA Arad – CFR Cluj.
Sâmbătă, 22 iulie – ora 18.15: Farul Constanța – FC Voluntari, ora 21.30: FCSB – Dinamo.
Duminică, 23 iulie – ora 18.30: Poli Iași – FC Hermannstadt, ora 21.30: U Cluj – Rapid.
Luni, 24 iulie – ora 18.30: FC Botoșani – Petrolul Ploiești, ora 21.30: Universitatea Craiova – Oțelul Galați.

Ciește și: Sepsi – FCU 1-0 | Nicolae Dică: „Aș fi vrut să avem mai mult curaj“