10.6 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalSuperliga | U Cluj – CS Mioveni 2-2. Fiecare cu repriza ei

Superliga | U Cluj – CS Mioveni 2-2. Fiecare cu repriza ei

Formațiile U Cluj și CS Mioveni au încheiat la egalitate, scor 2-2, partida susținută vineri, la Mediaș, prima din etapa 25 a Superligii.

A fost un joc în care fiecare echipă a câștigat câte o repriză. Argeșenii au deschis scorul rapid, prin Bogdan Rusu (’3), și și-au mărit avantajul prin Benchaib (’28 – penalti).
Rezultatul pauzei a fost stabilit de Thiam, cu o reluare din interiorul careului mare (’41).

„Șepcile roșii“ au căutat golul egalizator în repriza secundă și l-au găsit cu ajutorul lui Ispas (’72). În ciuda contrelor din final, tabela a rămas nemodificată.

U Cluj: Iliev – Ilie, Miron, Ispas – Oancea (’82, Haită), Bic (’46, Romario), Remacle (’46, Filip), Chipciu – I. Stoica (’89, Fulop), Thiam, Gomes (’73, A. Bălan). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

CS Mioveni: Greab – Sno, Scarlatache, Garutti, Pedroso – Lixandru, Mboumbouni – Diallo (’72, Buziuc), Benchaib (’87, Burnea), Carnat (’72, Antal) – Rusu (’88, Krasniqi). Antrenor: Nicolae Dică.

Cartonașe galbene: Ispas ’31 / Pedroso ’20, Buziuc ’87.