5.6 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalChindia – „U“ Craiova 1-1 | Dan Nistor: „Meritam cele trei puncte“

Chindia – „U“ Craiova 1-1 | Dan Nistor: „Meritam cele trei puncte“

Mijlocaşul formaţiei Universitatea Craiova, Dan Nistor, regretă că alb-albaştrii au scăpat victoria în ultimul minut regulamentar de joc şi este de părere că echipa sa merita victoria în faţa Chindiei.

Și cu Rapid trebuia să câștigăm. Astăzi trebuia să fie 2-0. Păcat că facem aceste greșeli, care te costă la acest nivel. Meritam cele trei puncte. Ținând cont că am făcut egal, pot să spun că ne-a scos din formă pauză competiţională. Trebuia să fie 2-0, dar… Am reușit să blocăm și în 10 oameni, dar a venit acel gol pe final“, a spus Dan Nistor, la Digi Sport.

Acesta a punctat că nu este supărat pe Screciu că a lăsat echipa în 10: „Trebuie să-l încurajăm pe Screciu, este un copil. Avem mare încredere în el că nu va mai face astfel de greșeli pe viitor“.

Citeşte şi: Superliga | Chindia – Universitatea Craiova 1-1. Alb-albaştrii au fost la un pas de victorie