3.9 C
Știri de ultima orăSportFotbalMihăilă şi Mitriţă au bifat minute în Europa League şi Conference

Mihăilă şi Mitriţă au bifat minute în Europa League şi Conference

Foştii fotbalişti ai Universităţii Craiova, Valentin Mihăilă şi Alex Mitriţă, au bifat minute bune în disputele de joi seară, pe care echipele lor le-au susţinut în prima manşă a optimilor de finală ale Europa League, respectiv Conference League.

Astfel, Valentin Mihăilă a evoluat din minutul 65 la Atalanta, înlocuindu-l pe Malinovsky, la scorul de 2-1. Acest rezultat avea să se consemneze şi la finalul disputei cu Olympiakos Pireu, de pe „Gewiss Stadium“ din Bergamo, în Europa League. Grecii au deschis scorul în minutul 16, prin Soares, iar italienii au întors rezultatul în partea secundă prin Djimsiti (’61, ’63).

La rândul său, Alex Mitriţă a bifat primele 45 de minute pentru PAOK Salonik în disputa cu FC Midtjylland. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu s-a înclinat în faţa grupării daneze, scor 0-1, în meciul tur din optimile Conference League. Joel Andersson a marcat singurul gol al partidei (20). Mitriţă a încasat un cartonaş galben în minutul 36.

Partidele retur vor avea loc pe 24 februarie.

Citeşte şi: Bucurie mare la Voluntari, dezamăgire în tabăra Craiovei