12 C
Știri de ultima orăSportFotbalAlibec a marcat pentru Atromitos în meciul său de debut

Alibec a marcat pentru Atromitos în meciul său de debut

Atacantul Denis Alibec a marcat în meciul său de debut la Atromitos, care a învins cu scorul de 3-1 formaţia Lamia, joi seara, pe teren propriu, într-un meci restant din etapa a 21-a a campionatului de fotbal al Greciei.

Românul a intrat pe teren în minutul 69 şi a „închis“ tabela, marcând pentru Atromitos în minutul 88.

Lamia a deschis scorul prin Christos Eleftheriadis (’26). Gazdele au reuşit să întoarcă rezultatul în repriza secundă, prin „dubla“ lui Efthimios Koulouris (’57 – penalti, ’70).

Celălalt român din echipa gazdă, Dorin Rotariu, a evoluat 75 de minute, informează Agerpres.

În Superliga elenă, Lamia ocupă locul 11, cu 18 puncte (20 jocuri). Atromitos este penultima (13), cu 13 puncte (19 j).