10 C
Știri de ultima orăSportFotbal„U“ Craiova - Mioveni 5-2 / Sorin Cârțu: „Am avut un jucător excepțional: Andrei Ivan!“

„U“ Craiova – Mioveni 5-2 / Sorin Cârțu: „Am avut un jucător excepțional: Andrei Ivan!“

-

Președintele formației Universitatea Craiova, Sorin Cârțu, a avut cuvinte de laudă la adresa atacantului Andrei Ivan, după victoria obținută cu 5-2 în fața echipei CS Mioveni. Atacantul Științei a reușit să marcheze 4 goluri, cel de-al cincilea fiind reușit de Markovic. „Sorinaccio“ a admis că au fost și câteva minute slabe în prima repriză, dar a salutat revenirea alb-albaștrilor. Cârțu crede tot mai tare în ideea cuceririi titlului. VEZI VIDEO!

Liga 1, etapa 14

Vineri, 29 octombrie
FC Botoșani – Farul Constanţa 0-2 (Dussaut ’24, A. Petre ’88 – penalti)
Sâmbătă, 30 octombrie
Universitatea Craiova – CS Mioveni 5-2 (Ivan ’17, ’21 – penalti, ’45 – penalti, ’83, Markovic ’90+3 / Rusu ’34, ’39)
CFR Cluj – FC Voluntari 1-0 (Omrani ’90)