5.3 C
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 1 / Dinamo a fost aproape de un rezultat mare cu Rapid

Liga 1 / Dinamo a fost aproape de un rezultat mare cu Rapid

Dinamo și Rapid au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida susținută sâmbătă seară, în „Groapă“, din cadrul etapei a 13-a a Ligii 1. „Câinii“ au deschis scorul prin Gabriel Torje (’55), cu un șut puternic. Oaspeții au replicat în prelungiri, prin Carcat, cu un șut din afara careului (’90+1).

De menționat faptul că în minutul 36 a intrat ambulanţa pe teren pentru a i se acorda asistenţă lui Răuţă (Dinamo), care a acuzat probleme respiratorii. Fotbalistul a fost urcat în ambulanţă cu o mască de oxigen pe faţă, în aplauzele spectatorilor. Jocul a fost întrerupt aproximativ 4 minute. De la spital veștile au fost bune, jucătorul fiind în afara oricărui pericol.

Dinamo: Iliev – Sorescu, Pinto, Grigore, Radu – Itu (’63, Ehmann), Răuţă (’40, Matei), Espinosa (’63, Filip) – Torje, Ivanovski, Măgureanu (’74, Vestenicky).
Antrenor: Mircea Rednic.

Rapid: Moldovan – Săpunaru, Dandea (’61, Alami), D. Grigore, Belu Iordache – Crepulja (’81, Marzouk), Albu – Stahl (’61, Ilie), Sefer (’71, Carnat), Hlistei – Bălan (’81, Ioniţă).
Antrenor: Adrian Matei.