10.1 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalFCSB nu mai face pași greșiți. Roș-albaștrii, victorie la limită și în Arad

FCSB nu mai face pași greșiți. Roș-albaștrii, victorie la limită și în Arad

FCSB se ține tare în fruntea clasamentului și a obținut o victorie și pe terenul celor de la UTA. A fost 1-0 pentru formația lui Anton Petrea, care a urcat pe prima poziție, cel puțin până mâine seară, când joacă CFR Cluj. Partida a contat pentru etapa a 27-a din Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost reușit de Moruțan, în minutul 40. UTA a jucat mai bine de 50 de minute cu un om în minus, după eliminarea lui Isac (43).

UTA: Balauru – Peteleu, Erico, F. Ilie, Shliakov – Antal, Isac, Vorobjovas, D. Rusu – Roger – Hora. Antrenor: Lazlo Balint.

FCSB: Vlad – Crețu, I. Cristea, Miron, Radunovic – Vînă, Ov. Popescu, Olaru – Moruțan, Fl. Tănase, Coman. Antrenor: Anton Petrea.

În primele două jocuri ale zilei, FC Voluntari s-a impus în duelul cu Academica Clinceni, scor 1-0, în timp ce FC Hermannstadt și Viitorul au încheiat la egalitate, scor 0-0.

Liga 1, etapa 27:

Vineri, 12 martie: Gaz Metan Mediaș – Universitatea Craiova 0-2.
Sâmbătă, 13 martie: Academica Clinceni – FC Voluntari 0-1, AFC Hermannstadt – FC Viitorul 0-0, UTA Arad – FCSB 0-1.
Duminică, 14 martie – ora 18.00: Chindia Târgoviște – Astra Giurgiu, ora 20.30: CFR Cluj – Poli Iași.
Luni, 15 martie – ora 17.30: FC Botoșani – Sepsi Sf. Gheorghe, ora 20.30: Dinamo – FC Argeş.