10.3 C
Știri de ultima orăSportFotbalFC Argeș, „pe val“ înainte de meciul cu FCSB. Victorie incredibilă la UTA

FC Argeș, „pe val“ înainte de meciul cu FCSB. Victorie incredibilă la UTA

Chiar dacă timp de 85 de minute am avut parte de un joc anost la Arad, ultimele cinci minute, dar și prelungirile, au fost de-a dreptul incredibile. FC Argeș s-a impus în fața Utei cu scorul de 2-1, după ce a răsturnat spectaculos soarta meciului în decurs de doar câteva minute. Partida a contat pentru etapa a 18-a din Liga 1.

UTA părea scăpată în învingătoare în minutul 85, după o super reușită a lui Roger, dar Argeșul nu a renunțat și a făcut un final de meci memorabil. Palic, în 87 și Deslandes, în 90+1 au adus o victorie aproape nesperată a piteștenilor, care au bifat cel de-al cincilea meci consecutiv fără eșec.

UTA: Iacob – Simo, Benga, Erico, Tomozei, Rusu, Modestas, Albu, Miculescu, Roger, Hora. Antrenor: Balint.

FC Argeș: Greab – Tofan, Maric, Deslandes, Mușat – Meza Colli, Șerban – Drăghici, Maes, Dumitru – Mediop. Antrenor: Mihai Ianovschi.

Liga 1, etapa 18:

Vineri, 22 ianuarie: Chindia Târgoviște – Academica Clinceni 2-1, FCSB – FC Voluntari 2-1.
Sâmbătă, 23 ianuarie: Sepsi Sf. Gheorghe – Astra Giurgiu 4-1, UTA Arad – FC Argeș 1-2, ora 21.00: Universitatea Craiova – FC Viitorul.
Duminică, 24 ianuarie – ora 18.00: Gaz Metan Mediaș – Poli Iași, ora 20.00: FC Botoșani – Dinamo.
Luni, 25 ianuarie – ora 20.30: AFC Hermannstadt – CFR Cluj.